Борац савладао Широки Бријег у посљедњем колу

Фудбалери Борца јесењу полусезону окончали су побједом на Градском стадиону над екипом Широког Бријега резултатом 2:1, те ће зимску паузу провести као седмопласирани тим шампионата са 24 бода, једним мање од Младости из Добоја код Какња, која је ремизирала са Крупом (1:1).

До резултатске предности је у 30. минуту стигао Борац поготком Горана Галешића: Милош Чудић је прошао по десној страни и центрирао, а на лопту је натрчао споменути Галешић и прецизним ударцем матирао Луку Билобрка. Гости су изједначили у 47. минуту, када је након грешке Владана Даниловића, Иван Барабан послао лопту са десне на лијеву страну за Вагнера, који погађа мрежу иза леђа Асмира Авдукића.

Борац је до побједе стигао у првом минуту судијске надокнаде: Младен Веселиновић је контролисао лопту на лијевој страни и упутио приземан центаршут, а лопту је у властиту мрежу спровео Јосип Баришић.

Иначе, меч је два пута прекидан у првом полувремену. Наиме, навијачи који су се налазили на источној трибини су у 17. минуту почели са убацивањем на терен, све је праћено скандирањем дугогодишњем капитену Борису Распудићу, којем је актуелно руководство прије неколико дана уручило отказ, а у пар наврата са Истока се чуло и “Управа напоље”. Убрзо је игра настављена, али је главни судија Зоран Грбић у 27. минуту из истих разлога поново био приморан да прекине меч. Овог пута, одвео је играче оба тима у свлачионицу, а меч је настављен након 15 минута, послије одлуке делегата утакмице да се испразни источна трибина.

У првом прољећном колу Борац ће 17. фебруара гостовати у Бијељини екипи Радника.

БОРАЦ – ШИРОКИ БРИЈЕГ 2:1 (1:0)

стријелци: 1:0 Галешић (30.), 1:1 Вагнер (47.), 2:1 Баришић (аутогол, 90+1.), стадион: Градски, гледалаца: 1000, судија: Зоран Грбић (Приједор), жути картони: Авдукић, Кондић (Борац), Бралић (Широки Бријег).

БОРАЦ: Авдукић, Чудић (од 76. минута Карић), Јаничић, Галешић (од 46. минута Буразор), Ојданић, Зекановић, Веселиновић, В. Даниловић, Радуловић, Кондић (од 67. минута И. Даниловић), Кунић. Тренер: Игор Јанковић.

ШИРОКИ БРИЈЕГ: Билобрк, Бегоња (од 76. минута Никић), Бралић, Баша, Баришић, Марић (од 46. минута Барабан), Марковић, Ћорлука, Вагнер, Иванковић (од 84. минута Јурић), Кожул. Тренер: Горан Саблић.