Борац савладао Горажде у ”Борику” и заостатак за првопласираном Босном смањио на 3 бода

Рукометаши Борца успјешном премијерлигашком низу, који траје од 10. децембра, додали су и Горажде! Црвено-плави су вечерас, у утакмици редовног 16. кола, у дворани Борик ривала савладали резултатом 27:23 и стигли до осме везане побједе у елитном рангу, али исто тако, низ утакмица без пораза у свим такмичењима продужили на 12.

Сходно поразу Вогошће Пољине Hills у Брчком од Локомотиве, Борац се додатно учврстио на трећем мјесту, уз 7 бодова више од Вогошћана којима гостује у наредном колу, али, што је још важније, послије ремија Леотара и Босне и Требињу, заостатак за Височацима смањио на само 3 бода.

Послије изједначене игре и резултатске клацкалице у првих 15 минута првог полувремена, Борац је, већ тада шестим голом и вечерас сјајног Милоша Њежића, први пут стекао предност од три гола (8:5). У финишу првог, али и на старту другог дијела, играчи Мирка Микића били су шест корака испред гостију (16:10), који су, у наредним минутима, искористили пар грешака нашег тима у фази напада и у 45. минуту заостатак смањили на само два гола (19:17).

Кренуо је гостујући састав потом у напад за -1 који није искористио, али јесте онај у 53. минуту, када је на семафору био исписан резултат 22:21. Ипак, брзим голом је одговорио Горан Даничић, потом је, након грешке Горажда у нападу, поентирао Милан Дакић, а меч је головим а у посљедња два минута закључио млади Марко Лукић.

Као и у мечу са екипом Слоге из Горњег Вакуфа/Ускопља, и вечерас је најбољи појединац у Борчевом дресу био Милош Њежић, који је мрежу Горажда затресао 9 пута, док је други стријелац тима био Бојан Рађеновић са 5 голова. У гостујућем саставу најрасположенији за игру био је Ајдин Буква са 7 голова.

Борчеви рукометаши у сриједу, 6. марта, са почетком у 19:30 часова против Босне у Високом играју прву утакмицу полуфинала Купа БиХ, док ће сљедећег викенда, како смо већ рекли, гостовати у Вогошћи.

БОРАЦ – ГОРАЖДЕ 27:23 (14:10)

дворана: Борик, гледалаца: 1000, судије: Арнаутовић и Јовић, седмерци: Борац 3 (2), Горажде 4 (2), искључења: Борац 6 минута, Горажде 14 минута.

БОРАЦ: Беширевић, Ђурђевић, Даничић 2, Мијатовић, Бубић, Суботић, Њежић 9, Савић, Лукић 4, Миљковић 1, Кнежевић, Рађеновић 5, Ћелић 3, Шешић, Буљина, Дакић 3. Тренер: Мирко Микић.

ГОРАЖДЕ: Плех, Буква 7, Османковић 2, Пушило 2, Јамак 2, Бугарчић 3, Хошо 3, Врана, Јелић, Чамо, Бечић, Жига 3, Кракоња 1. Тренер: Армин Сијерчић.