Борац савладао Црвену звезду у “Борику”

Рукометаши Борца савладали су синоћ у дворани Борик, пред више од 1000 гледалаца, екипу београдске Црвене звезде резултатом 27:26. Била је ово друга побједа изабраника Бојана Унчанина током припремног периода с обзиром да су раније у мечу за седмо мјесто на добојском турниру савладали домаћу Слогу резултатом 37:24.

Борац је у првом полувремену приказао два супротна лица, квалитетно од 1. до 15. и лоше од 15. до 30. минута. У 11. минуту, наиме, црвено-плави су стекли предност од три гола (8:5), што је приморало тренера гостујуће екипе Ненада Перуничића да затражи минут одмора. Послије предаха, Борац је спојио још два гола за капиталних +5 (10:5) и након тога до краја полувремена “нестао” са терена, дозволивши Београђанима да прво у наредних 10 минута направе серију 10:1 и од 10:5 стигну до 11:15, а потом и да на одмор оду при предности од 3 гола (13:16).

Већ на старту другог полувремена домаћи су “збили редове”, врло брзо анулирали предност ривала из Београда, а нешто касније и стигли до предности, коју су, већим дијелом полувремена, успјешно чували. У финишу утакмице Борчеви рукометаши били су у нападу за овјеру побједе код резултата 27:26, али је Марко Комненовић био непрецизан, док у посљедњем атаку ка црвено-плавом голу прошлосезонски освајач Купа Србије гријеши у предаји лопте.

Најефикаснији појединац на паркету Борика био је Срђан Мијатовић са 8 голова, Горан Даничић је постигао 6, а Марко Ћеранић 4. У гостујућој екипи по 5 голова су постигли Виктор Матичић и Иван Мошић.

Иначе, прије почетка утакмице, минутом ћутања одата је пошта некадашњем рукометном судији, а касније првом генералном секретару Рукометног савеза Републике Српске Ненаду Кнежевићу, који је преминуо јуче у Бањалуци.

Наредну пријатељску утакмицу Борац ће одиграти у суботу, 2. септембра, од 16 часова у дворани Борик против израелске екипе Хапоел Ришон.