Борац преко Жељезничара до осмине финала Купа Републике Српске

Фудбалери Борца пласирали су се данас у осмину финала Купа Републике Српске савладавши данас на стадиону Чаире екипу Жељезничара Спорт тим резултатом 1:2 (0:2).

Предност од два гола изабраници Зорана Милинковића стекли су у раној фази утакмице: у трећем минуту голмана Младена Кукрику матирао је Махир Карић, да би само 13 минута касније вођство удвостручио Младен Веселиновић након асистенције Бојана Буразора.

У 30. минуту у шанси да смањи заостатак свог тима био је Бојан Марковић, након чијег шута лопта погађа пречку и одбија се у терен. У 41. минуту Махир Карић је упослио Синишу Дујаковића који силовито шутира искоса са десне стране, а чувар мреже Жељезничара не успијева да исконтролише лопту која одлази у корнер.

Прву шансу у наставку биљежимо у 51. минуту, када је Младен Веселиновић након асистенције Горана Галешића из повољне ситуације шутирао преко гола. У 73. минуту слободан ударац је извео Бојан Пузигаћа, али је Младен Кукрика одлично интервенисао.

У 87. минуту прволигаш Републике Српске постиже погодак за 1:2; одлично је слободан ударац са 20-ак метара од гола извео резервиста Адонис Билал, пруживши наду Жељезничару да може да стигне до изједначења и пенал-лутрије, међутим у посљедњим минутима, Жељезничар није успио озбиљније да запријети црвено-плавој одбрани, па је Борац успјешно прескочио неугодну препреку на старту куп-такмичења.

Прекршај Шауле

Иначе, утакмицу је обиљежио и преоштар старт фудбалера Жељезничара Остоје Шауле над Бојаном Буразором на центру у посљедњем минуту првог полувремена. Буразор је након старта Шауле остао да лежи на земљи, дошло је чак и до међусобног кошкања фудбалера два тима, а ситуација се примирила када је главни судија Лука Билбија Шаули показао жути картони, мада, по мишљењу многих, не би погријешио ни да је искључио из игре одбрамбеног фудбалера Жељезничара.

ЖЕЉЕЗНИЧАР СПОРТ ТИМ – БОРАЦ 1:2 (0:2)

стријелци: 0:1 Карић (3.), 0:2 Веселиновић (16.), 1:2 Билал (88.), стадион: Чаире, гледалаца: 400, судија: Лука Билбија (Приједор), жути картони: Шаула, Кукрика (Жељезничар Спорт тим), Дујаковић, Ојданић, Кунић, Веселиновић (Борац).

ЖЕЉЕЗНИЧАР СПОРТ ТИМ: Кукрика, Чолић, Павловић, Шаула, Босанчић, Марковић, Крунић (од 76. минута Билал), Малић, Петковић (од 68. минута Шатара), Остојић (од 84. минута Јокановић), Кузмановић. Тренер: Бранислав Крунић.

БОРАЦ: Тркуља, Галешић (од 67. минута Зекановић), И. Даниловић, Ојданић, Пузигаћа, Радуловић (од 53. минута Губерац), Дујаковић, Карић (од 71. минута Кунић), В. Даниловић, Буразор, Веселиновић. Тренер: Зоран Милинковић.