Борац преко Жељезничара до финала Купа Града, за трофеј 17. маја против Крупе

Фудбалери Борца пласирали су се у финале Купа Града Бањалука савладавши данас на гостујућем терену екипу Жељезничар Спорт тима, члана Прве лиге Републике Српске, резултатом 1:3. Црвено-плави ће у финалу које се игра на крсну славу Града Спасовдан (17. мај) на Градском стадиону снаге одмјерити са екипом Крупе, која је у полуфиналу савладала Крајину резултатом 3:2.

До предности су стигли изабраници Дарка Војводића у 16. минуту: Владан Даниловић је шутирао са удаљености од 25 метара и погодио горњи лијеви угао гола на којем је стајао млади чувар мреже тима са Предграђа Никола Ћетковић. Само осам минута касније, прволигаш Републике Српске дошао је до изједначења: послије дуге акције, Никола Јовандић је погодио пречку, да би у наставку акције након гужве пред Вуклишевим голом лопту у мрежу послао Бојан Марковић.

При неријешеном резултату се отишло на 15-минутни одмор, а након 10 минута игре у другом полувремену, Борац је преко Бранка Ојданића вратио резултатски плус на своју страну. Само два минута касније домаћи су пропустили шансу преко Дејана Босанчића да поново дођу до “икса”. Играло се отворено до краја меча, вребали су домаћи нову прилику да запријете црвено-плавом голу, међутим наш тим је у 89. минуту отклонио све дилеме око исхода: Дејан Зарић је извео одличну акцију нанизавши неколико домаћих играча, а затим прослиједио лопту до Бојана Буразора који је са удаљености од 12-13 метара приземним ударцем матирао Ћетковића.

ЖЕЉЕЗНИЧАР СПОРТ ТИМ – БОРАЦ 1:3 (1:1)

стријелци: 0:1 Даниловић (16.), 1:1 Марковић (24.), 1:2 Ојданић (55.), 1:3 Буразор (89.), стадион: Жељезничар Спорт тима, гледалаца: 100, судија: Мишо Мачкић.

ЖЕЉЕЗНИЧАР СПОРТ ТИМ: Ћетковић, Јовандић, Кнежевић, Ружичић, Босанчић, Марковић, Петковић, Малић, Остојић, Билал, Кузмановић. Још су играли: Чолић, Купрешак, Шаула, Ђукић, Кондић, Баштић.

БОРАЦ: Вуклиш, Ојданић, Маховић, Жеравица, Зарић, Даниловић, Буразор, Кондић, Чудић, Илић, Зекановић. Још су играли: Саватовић, Бунић, Пузигаћа, Карић, Радуловић, Глишић.

(борац-спорт, фото: ФК Жељезничар Спорт тим)