Борац поражен у локалном дербију

Фудбалери Борца пали су у Крупи на Врбасу “без испаљеног метка”. Изабраници Зорана Милинковића поражени су у првом локалном дербију икада када је у питању борба за бодове резултатом 2:0, те посљедње коло пред одлазак на другу репрезентативну паузу дочекују ван планираног мјеста на крају сезоне тј. Лиге 6, односно на седмом мјесту са 13 бодова.

Од пораза у Крупи више брине нова слаба партија фудбалера у црвено-плавим дресовима. Наиме, Борац је за 90 минута игре упутио само један шут у оквир гола и то у 87. минуту, када су домаћи играчи на свом конту већ имали два гола и полако приводили меч крају. Дјеловао је наш тим током утакмице споро, у појединим моментима неуиграно, али исто тако и статично, па је пред струком доста посла како би се црвено-плави тргли из летаргије у којој се налазе већ, слободно се може рећи, неколико кола.

Борац је поклекао за само два минута. Играо се 73. минут када се фудбалер Крупе Миљан Љубеновић намјестио на шут на 20 метара од гола, пославши лопту под пречку гола на којем је стајао Асмир Авдукић.

Само што су кренули са центра, Борчеви играчи доживјели су нови шок – Крупа је освојила лопту на средини терена, услиједио је дубински пас према Елвиру Кољића са лијеве стране, а бивши нападач Борца прецизним ударцем погађа супротни угао Борчевог гола.

Као што смо рекли, једини шут у оквир гола Борац је упутио три минута прије краја утакмице, када се, након гужве у шеснаестерцу послије изведеног слободног ударца, лопта нашла код Махира Карића који погађа пречку гола Невреса Фејзића.

Наредну премијерлигашку утакмицу Борац ће одиграти у недјељу, 1. октобра, од 18 часова против тузланске Слободе.

КРУПА – БОРАЦ 2:0 (0:0)

стријелци: 1:0 Љубеновић (73.), 2:0 Кољић (75.), стадион: у Крупи на Врбасу, гледалаца: 2500, судија: Един Јакуповић (Бихаћ), жути картони: Љубеновић, Кољић, Јашаревић (Крупа).

КРУПА: Фејзић, Јашаревић, Љубеновић, Дујаковић (од 81. минута Макитан), Милутиновић, Вукотић, Никодијевић, Савић, Алексић, Милановић, Фајић (од 60. минута Кољић). Тренер: Слободан Старчевић.

БОРАЦ: Авдукић, Галешић (од 88. минута Зекановић), Ојданић, Пузигаћа, Радуловић, Распудић, Карић, Даниловић (од 66. минута Делић), Јаничић, Веселиновић, Губерац (од 77. минута Кунић). Тренер: Зоран Милинковић.