Кошарка

ОКК Борац поражен у четвртој утакмици, Братунац изборио наступ у Лиги БиХ

Кошаркаши Омладинског кошаркашког клуба Борац наредне сезоне, ипак, неће наступати у Лиги БиХ. Црвено-плави су вечерас у дворани Средњошколског центра у Братунцу поражени од истоименог домаћина резултатом 67:52, те је екипа из града на Дрини у финалној серији тријумфовала резултатом 3:1 у побједама.

Кошаркаши у црвено-плавим дресовима подбацили су у нападачком смислу у прве двије четвртине вечерашње утакмице. Наиме, од 26 лопти упућених ка кошу Братунца из игре, само шест је прошло кроз обруч, све за два поена. Ниједна тројка није постигнута из 8 шутева (на крају утакмице једна постигнута тројка из 15 покушаја), није реализовано чак 5 слободних бацања у прва два десетоминутна квартала, а резултат јако лоше игре нашег тима је само 18 постигнутих поена у двије четвртине.

Са друге стране, Братунац је предвођен Мирославом Ковачем, који је стигао до дабл-дабл учинка у првом полувремену (12 поена и 10 скокова), градио предност и у трећу дионицу ушао при плусу од 11 поена (29:18).

Са само 29 поена на свом конту ОКК Борац је ушао у посљедњу дионицу, у којој је постигао 23 поена, али је тешко било очекивати да се у посљедњем кварталу могу исправити све лоше ствари приказане у 30 минута игре до тада.

У екипи Братунца три кошаркаша су забиљежила дабл-дабл учинак. Предњачио је Небојша Еркић са 23 поена и 11 скокова, Мирослав Ковач је постигао 12 поена и ухватио 14 лопти, док је Мирослав Милидраг такође постигао 10 поена, те се зауставио на истом броју скокова. У нашем тиму, Небојша Николић је постигао 20 поена, док је једини кошаркаш са двоцифреним бројем поена уз њега Срђан Лончар са 14 поена.

БРАТУНАЦ – ОКК БОРАЦ 67:52 (16:11, 13:7, 14:11, 24:23)

дворана: Средњошколског центра у Братунцу, гледалаца: 1500, судије: Милан Адамовић, Саша Бабић и Дејан Брестовац.

БРАТУНАЦ: Еркић 23, Богичевић 5, Купусовић 5, Ковач 12, Милидраг 10, Деурић, Алемпић, Милошевић, Максимовић 2, Јокић, Дероњић, Пилиндавић 10. Тренер: Миливоје Млађеновић.

ОКК БОРАЦ: Кецман 6, С. Лончар 14, Лакић, П. Лончар 8, Николић 20, Барбарез 3, Омеркадић, Ћулум, Микеш 1, Самарџић, Аничић, Ступар. Тренер: Марко Таушан.