Ватерполо

Борац поражен од Камника након неизвјесне завршнице

Ватерполисти Борца забиљежили су синоћ други пораз у Првој лиги Словеније изгубивши на базену у Крању од екипе Камника резултатом 13:11. Трећи лигашки меч црвено-плави ће одиграти у недјељу, 3. фебруара, када гостују екипи Љубљана Слована.

Првих 8 минута синоћњег меча са Камником завршено је предношћу бањалучких ватерполиста (2:4), а Камник је узвратио у другом осмоминутном кварталу, ријешивши га резултатом 5:2 за резултатски преокрет и 7:6 након првог полувремена.

У преосталих 16 минута поново је виђена резултатска клацкалица: Борац је стигао до предности (8:9), Камник поново одговорио до краја дионице (10:9), минималну предност имао и половином посљедње дионице (12:11), након чега ватерполисти у црвено-плавим капицама, нажалост, нису успјели да казне неколико неискориштених напада домаће екипе и, евентуално, преокрену резултат. У свој посљедњи напад на утакмици Борац је кренуо на минут и 9 секунди до краја, домаћи су “украли” лопту и кренули у атак који је окончан голом за коначан резултат.