Борац поражен на “Грбавици”

Фудбалери Борца поражени су синоћ резултатом 2:1 од сарајевског Жељезничара у дерби утакмици 4. кола БХ Телеком Премијер лиге Босне и Херцеговине. Изабраници Жељка Врањеша су у 16. минуту, голом капитена Бориса Распудића, стекли предност на Грбавици и чували је до уласка у посљедњих 30 минута утакмице, међутим домаћи су у интервалу од 6 минута постигли два гола и након непотпуног четвртог кола заузели прво мјесто на табели са 9 бодова, док је Борац шестопласирани са 6.

Како рекосмо, играо се 16. минут када су црвено-плави стекли резултатску предност: центаршут је са десне стране извео Горан Галешић, а најприсебнији је у петерцу домаћих био Распудић, који је успио да захвати лопту и матира голмана Жељезничара Ведрана Кјосевског.

Најбољу шансу за изједначење у првом полувремену Жељезничар је пропустио у 41. минуту, када је Зајко Зеба шутирао са 16 метара у рашље Борчевог гола, а Махир Карић високо скочио и главом избацио са гол-линије.

У наставку је први запријетио Борац и то у 51. минуту, када је слободан ударац са 20 метара од гола извео Галешић, али је Кјосевски веома добром интервенцијом спријечио нападача нашег тима да на семафору испише 0:2.

У 61. минуту тренер домаће екипе Адмир Аџем умјесто Стеве Николића на терен је послао Сашу Кајкута, који је постигао изједначујући гол послије првог додира са лоптом. Слободан ударац је са десне стране извео Јован Благојевић, а лопту је на 10 метара од гола на којем је стајао Асмир Авдукић успио да захвати споменути Кајкут и након шута “маказицама” пошаље је у мрежу.

Само два минута касније, Борац је био у прилици да поново шокира домаће присталице: Ивица Губерац је упослио Младена Веселиновића, који се нашао испред Кјосевског, који је, још једном, добро интервенисао.

У 68. минуту Аџемови пулени су постигли и други гол: Зец је проиграо Зебу чији шут у паду брани Авдукић, лопта се одбија до Кајкута који је просљеђује до Зајмовића чији шут блокира одбрана Борца, да би тек из трећег шута ка голу, овог пута Зеца, Жељезничар стигао до вођства.

Након водећег гола домаће екипе, темпо игре је опао, није било конректних покушаја ни са једне ни са друге стране, па је након 90 минута на семафору био исписан резултат 2:1.

У петом колу, сљедећег викенда, Борац ће на Градском стадиону (недјеља, 20 часова) угостити екипу Витеза, која у прве четири утакмице није уписала ниједну побједу, док ће 27. августа, у шестом колу, у Бањалуку стићи Сарајево.

ЖЕЉЕЗНИЧАР – БОРАЦ 2:1 (0:1)

стријелци: 0:1 Распудић (16.), 1:1 Кајкут (62.), 2:1 Зец (68.), стадион: Грбавица, гледалаца: 4500, судија: Томислав Чуић (Томиславград), жути картони: Рамовић, Богичевић (Жељезничар), Мирковић, Пузигаћа, Веселиновић, Карић (Борац).

ЖЕЉЕЗНИЧАР: Кјосевски, Стевановић, Зец (од 88. минута Хасановић), Рамовић, Благојевић, Богичевић, Станић, Зајмовић (од 79. минута Жерић), Зеба, Николић (од 61. минута Кајкут), Османковић. Тренер: Адмир Аџем.

БОРАЦ: Авдукић, Галешић, Пузигаћа, Дујаковић, Распудић, Карић, Даниловић (од 76. минута Радуловић), Јаничић, Веселиновић, Мирковић (од 83. минута Кунић), Губерац. Тренер: Жељко Врањеш.

(борац-спорт, фото: sport1.ba)