Борац надиграо Metalleghe BSI у генералној проби пред наставак Премијер лиге

Фудбалери Борца савладали су данас Metalleghe BSI резултатом 3:0 у генералној проби пред наставак Премијер лиге Босне и Херцеговине. Црвено-плави су два гола постигли у финишу првог полувремена преко Махира Карића и Петра Кунића, искористивши потпуну теренску иницијативу, док је трећи гол у другом дијелу био дјело Бојана Пузигаће.

Изабраници Игора Јанковића одлично су одиграли првих 45 минута, дозволивши дванаестопласираном тиму 1. лиге ФБиХ да само једном запријети и то у уводним минутима, када је голман Марко Саватовић зауставио шут Невена Вујице. Прву шансу на мечу играчи клуба из Платонове улице створили су у 4. минуту, када је Предраг Зекановић прошао по лијевој страни, центрирао, чувар мреже гостујуће екипе Младен Кукрика интервенисао испред Петра Кунића, да би у наставку акције данас веома добри Младен Веселиновић шутирао преко гола.

У 12. минуту поново Зекановић дјелује по лијевом боку и шутира, Кукрика интервенише испред Маховића, а одбрана шаље лопту у корнер, након којег нови капитен Немања Јаничић шутира главом преко пречке. Четири минута касније нова опасност испред гостујућег гола: овог пута је Веселиновић прошао, лопта је стигла до Кунића, али ударац нападача нашег тима блокира посљедња линија некадашњег премијерлигаша.

У 20. минуту Маховић након једне акције оставља лопту на 17 метара од гола за Бојана Буразора, који силовито шутира, али шаље лопту преко гола, да би се у 24. минуту Веселиновић изборио за позицију, али потом и шутирао слабо искоса са лијеве стране.

Како смо већ рекли, контролисали су црвено-плави дешавања на помоћном терену Градског стадиона, а на наредну опасну ситуацију пред голом гостију чекало се до 38. минута, када је поново Веселиновић добро одиграо на лијевој страни за Маховића који слабо шутира из изгледне ситуације за гол.

У 40. минуту Борац је крунисао теренску надмоћ: опет је акција текла по лијевој страни терена, највећи дио посла је одрадио Зекановић, који по продору шаље лопту ка Кунићу, који исту оставља за Карића, којем није било тешко да матира некадашњег голмана Леотара и бањалучког Жељезничара.

Само 120 секунди касније, гости су поново морали да крену са центра. Овог пута Маховић је прошао по десној страни, “провукао” лопту поред чувара и испод истрчалог Кукрике, исту је прихватио Кунић, дриблингом преварио одбрамбеног играча екипе из Јајца и удвостручио предност. У посљедњим секундама првог дијела, упућена је, са половине Борца, дубинска дијагонална лопта ка Зекановићу, који не оклијева и шутира “из прве”, али преко пречке.

Контролисао је Борац игру и резултат и у наставку, али других 45 минута није обиловало шансама. На прву се у наставку чекало до 63. минута, када је и постављен коначан резултат; изведен је корнер са десне стране, Јаничић је лопту пребацио на супротну стативу до Пузигаће који неометан тресе мрежу иза Кукрикиних леђа. Само минут касније, Кунић је из изгледне позиције послао лопту изнад пречке, да би у 66. минуту након комбинације на малом простору Зекановић шутирао поред стативе.

Иначе, Борац је утакмицу почео у саставу: Саватовић, Зекановић, Пузигаћа, Јаничић, Радуловић, Даниловић, Буразор, Веселиновић, Карић, Маховић и Кунић. У наставку још су прилику добили Жеравица, Дујаковић, Илић, Глишић, Ојданић, Мајкић, Зарић, Бунић и Пашагић.