Борац јесењи шампион, у други дио уз 3 бода више од Слоге

Фудбалери Борца јесењи су шампиони Прве лиге Републике Српске. Црвено-плави су данас у 16. колу, на Градском стадиону у Бањалуци, савладали екипу Алфа Модриче резултатом 3:1 и сходно подјели бодова Дрине и Слоге, прољећни дио сезоне дочекаће уз три бода предности у односу на тим из Горњег Црњелова (Борац 41, Слога 38).

Изабраници Дарка Војводића били су надмоћнији ривал током читавих 90 минута, међутим у првом полувремену нису успјели да головима крунишу теренску иницијативу. Најближе поготку у првих 45 минута наш тим је био у 29. и 40. минуту, када су пречку, односно стативу погодили Милош Жеравица, односно Игор Аничић.

Играо се 55. минут када су фудбалери у црвено-плавим дресовима убрали први плод добре игре против Модричана: са десне стране је центрирао Стефан Дујаковић, а на правом мјесту се нашао Демир Јакуповић који ударцем главом шаље лопту уз десну стативу гола Бојана Трипића. 10 минута касније Борац је удвостручио предност: дупли пас су одиграли Владан Даниловић и Игор Аничић, а србијански интернационалац вара одбрану гостију и прецизним ударцем матира Трипића.

У 68. минуту у игру је умјесто стријелца првог гола Демира Јакуповића ушао Милан Шикањић, којем је било потребно само пет минута да се упише у стријелце; асистирао му је данас веома добри Милош Жеравица. Девет минута прије краја постављен је коначан резултат, а једини гол Алфа Модриче у данашњем мечу био је дјело Марка Тадића.

БОРАЦ – АЛФА МОДРИЧА 3:1 (0:0)

стријелци: 1:0 Јакуповић (55.), 2:0 Аничић (65.), 3:0 Шикањић (73.), 3:1 Тадић (81.), стадион: Градски, гледалаца: 150, судија: Бојан Панић (Приједор), жути картони: Ст. Дујаковић (Борац), Тадић, Трифковић (Алфа Модрича).

БОРАЦ: Тркуља, Бајић (од 76. минута Кујунџић), Јакуповић (од 68. минута Шикањић), Кајкут, Ћосић, Жеравица, Мојовић, Ст. Дујаковић, Даниловић, Мазић, Аничић (од 79. минута Рељић). Тренер: Дарко Војводић.

АЛФА МОДРИЧА: Трипић (од 76. минута Маслић), Ђекић, Осмић, Тадић, Бамбураћ, Златковић (од 50. минута Бранковић), Шука, Прљета (од 59. минута Палежница), Којић, Трифковић, Перић. Тренер: Марко Стојић.