Борац једном ногом у Лиги за опстанак

Фудбалери Борца, по свему судећи, наступиће у Лиги за опстанак након посљедња два кола регуларног дијела сезоне. Наиме, црвено-плави су данас на Градском стадиону, у локалном дербију, поражени од Крупе резултатом 0:1, те су и даље остали на осмој позицији са 24 бода, односно са 4 бода мање од бијељинског Радника, који заузима шесто мјесто са 24 бода и који је данас ремизирао са Сарајевом на Кошеву (0:0).

Са трећег овосезонског локалног дербија, одиграном по изузетно тешком терену, вриједи издвојити само двије ситуације. Наиме, у 4. минуту, након једне акције изабраника Игора Јанковића, Махир Карић је шутирао са ивице шеснаестерца, али је лопта погодила стативу. У 74. минуту малобројна публика видјела је једини гол на утакмици: упућена је једна лопта ка шеснаестерцу Борца, Владан Даниловић се градио, голман Марко Саватовић је истрчао у жељи да интервенише, али је лопта одскочила испред њега, што је искористио бивши члан Борца Лазар Марјановић и спровео је у мрежу.

Већ у сриједу играју се мечеви 21. кола, када ће Борац у Тузли гостовати екипи Слободе. Посљедњи меч у регуларном дијелу сезоне црвено-плави ће одиграти сљедеће недјеље на Градском стадиону против актуелног шампиона БиХ  мостарског Зрињског.

БОРАЦ – КРУПА 0:1

стријелци: 0:1 Марјановић (74.), стадион: Градски, гледалаца: 500, судија: Зоран Грбић (Приједор), жути картони: Веселиновић, Радуловић (Борац), Вукотић (Крупа).

БОРАЦ: Саватовић, Бунић (од 85. минута Дујаковић), Лучић, Ојданић, Карић (од 75. минута Маховић), Кунић, Радуловић, Даниловић, Јаничић, Веселиновић, Чудић (од 60. минута Зекановић). Тренер: Игор Јанковић.

КРУПА: Кутић, Максимовић, Макитан, Дујаковић, Вукотић, Никодијевић, Савић (од 73. минута Балабановић), Миросављевић, Милановић, Фајић (од 88. минута Лукић), Марјановић (од 90+2. минута Гламочић). Тренер: Слободан Старчевић.