Кошарка

ОКК Борац изједначио резултат, у сриједу на Сокоцу одлука о финалисти

Кошаркаши ОКК Борац савладали су синоћ у дворани Борик екипу Сокоца резултатом 76:69 у другој утакмици полуфинала плеј-офа за шампиона Републике Српске и изједначили резултат у серији, те ће о учеснику финала одлучити трећи меч, који је заказан за сриједу, 18. април, у 20 часова у спортској дворани на Сокоцу. Други учесник финалне серије такође ће бити познат након трећег дуела: Братунац је протеклог викенда пред домаћом публиком савладао екипу Леотара резултатом 80:63, па ће се трећа утакмица одиграти такође у сриједу, у дворани Милош Мрдић у Требињу са почетком у 19:30 часова.

Након што је први десетоминутни квартал протекао у изједначеној игри, изабраници Марка Таушана су на перфектан начин отворили други период: за нешто више од три минута, направљена је серија 15:0, уз три тројке (двије Дејана Барбареза и једна Вање Самарџића), па је предност црвено-плавих износила 16 поена (33:17). При плусу од 13 кошева се отишло на 15-минутну паузу (42:29), већим дијелом треће дионице поентерско одстојање између два тима је такође било двоцифрено, док је посљедњи период почео тројком Срђана Лончара за 63:51.

Дошло је, онда, до пада у игри кошаркаша ОКК Борац: пуна четири минута лопта није прошла кроз обруч гостујућег тима, који је новонасталу ситуацију искористио и тројком Немање Окиљевића половином ове четвртине дошао до изједначења (63:63). Услиједила је, у наредним минутима, рововска битка за сваки поен, а дилеме око исхода отклоњене су тројком Андреја Микеша за 75:69 на 40 секунди до краја утакмице.

Најбољу партију у табору ОКК Борац пружио је Јовица Кецман са дабл-дабл учинком од 17 поена и 14 ухваћених лопти. Срђан Лончар је постигао три поена мање и забиљежио 9 скокова, Небојша Николић је уписао 13 уз 8 скокова, док је Дејан Барбарез постигао 11. У екипи Сокоца Немања Окиљевић је забиљежио 18 поена, капитен Немања Печеница 13, Игор Ђерић 12, а Миљан Пајић 11 поена.

ОКК БОРАЦ – СОКОЛАЦ 76:69 (18:17, 24:12, 18:22, 16:18)

дворана: Борик, гледалаца: 200, судије: Горан Стојанчевић, Дејан Брестовац и Јелена Дејановић.

ОКК БОРАЦ: Николић 13, Барбарез 11, П. Лончар 6, Кецман 17, С. Лончар 14, Аничић, Самарџић 3, Ступар 3, Лакић, Ћулум, Микеш 9, Омеркадић. Тренер: Марко Таушан.

СОКОЛАЦ: Печеница 13, Радовић 2, Ђерић 12, Окиљевић 18, Ашанин 8, Бабовић, Павловић 5, Шалић, Копривица, Пајић 11. Тренер: Игор Крсмановић.