Борац из пенала до побједе и “мира у кући” пред Сарајево

Фудбалери Борца савладали су синоћ на Градском стадиону, у утакмици петог кола БХ Телеком Премијер лиге БиХ, екипу Витеза резултатом 1:0 и стекли “мир у кући” пред дерби утакмицу са Сарајевом, која се игра 27. августа на истом мјесту.

Борац је повео већ у 4. минуту, али је лако могло да се деси да након 180 секунди игре предност буде на страни гостујућег тима. Веома добар контранапад и сјајну шансу која се изродила из истог није искористио Јосип Шантић, чији ударац је Авдукић одлично зауставио.

Одмах у наредном нападу, досуђен је пенал за клуб из Платонове улице: у казненом простору након асистенције Горана Галешића голман Витеза  Емир Ћутахија оборио је Махира Карића, па је главни арбитар Зоран Грбић из Приједора показао на бијелу тачку. Сигуран реализатор пенала био је Галешић, постигавши тако свој други овосезонски гол у дресу Великана из Платонове, након што је на премијери затресао мрежу зеничког Челика.

У 33. минуту црвено-плави нису реализовали стопостотну шансу за увећање вођства: са десне стране је шутирао Урош Мирковић, чији покушај зауставља Ћутахија, док у наставку акције стријелац гола Галешић шутира поред десне стативе. У 42. минуту поново је запријетио Витез и то након корнера, када је након приземног шута Луке Милетића одбрана Борца лопту скренула у корнер.

У другом полувремену Махир Карић није успио да у гол претвори три изгледне прилике које су му се указале. Прво је у 52. минуту Галешић упослио Веселиновића који одиграва у петерац за Карића који слабо шутира из изгледне ситуације, потом четири минута касније Веселиновић контролише лопту на лијевој страни и упошљава Карића, који са врха казненог простора шутира поред гола, те, на крају, у 73. минуту, Дујаковић упошљава некадашњег нападача Челика који шутира директно у Ћутахију, а у наставку акције Пузигаћа шаље лопту преко гола.

У посљедњих двадесетак минута Витез је створио двије-три опасне ситуације пред црвено-плавим голом, пријетећи да из Бањалуке понесе бар бод, али је одбрана Борца успјела да неутралише све атаке Бонићевих пулена.

Након пет одиграних кола Борац је шестопласирани са 9 бодова, односно пет више од наредног ривала, екипе Сарајева, која заузима девето мјесто.

БОРАЦ – ВИТЕЗ 1:0 (1:0)

стријелци: 1:0 Галешић (пенал, 4.), стадион: Градски, гледалаца: 4500, судија: Зоран Грбић (Приједор), жути картони: Распудић, Дујаковић (Борац), Бибић, Ђерић, Шантић, Карић (Витез).

БОРАЦ: Авдукић, Галешић (од 90. минута Губерац), Пузигаћа, Радуловић, Дујаковић, Распудић, Карић, Даниловић, Јаничић, Веселиновић (од 80. минута Чудић), Мирковић (од 68. минута Делић). Тренер: Жељко Врањеш.

ВИТЕЗ: Ћутахија, Станић, Брекало, Типурић, Бибић (од 66. минута Бојо), Карић, Ћосић, Милетић (од 79. минута Микетек), Ђерић, Шантић, Врањић (од 55. минута Зукић). Тренер: Ивица Бонић.