Борац и ГОШК подијелили бодове

Фудбалери Борца ремизирали су јуче са ГОШК-ом резултатом 0:0 у утакмици 4. кола Лиге за опстанак. Након 360 минута плеј-аута, Борац је са 31 освојеним бодом осми, док је ГОШК позициониран на један степеник испод, са два бода мање. Младост и Слобода су јуче такође ремизирали али уз постигнуте голове (1:1), док ће 4. коло Лиге за опстанак бити закључено сутра, када Витез пред домаћом публиком дочекује зенички Челик.

Из првог полувремена вриједи издвојити само три полуприлике Борчевих фудбалера и то у интервалу од 14. до 19. минута: редом су покушавали Жеравица, Кунић и Веселиновић, али промјене резултата није било.

За нијансу одлучније су изабраници Дарка Војводића ушли у наставак утакмице и пропустили да реализују неколико стопостотних прилика. Прво је у 61. минуту бивши голман нашег тима Далибор Козић зауставио ударце Веселиновића и Маховића, потом је у 73. минуту Козића “маказицама” покушао да савлада Пузигаћа, али је лопта отишла поред гола, да би 11 минута касније исти играч одлично центрирао и пронашао Илића, чији ударац главом Козић одлично зауставља.

Једину шансу на утакмици гости су створили у 90. минуту, када је након центаршута са десне стране Барић шутирао високо преко пречке.

Црвено-плаве у наредна два кола плеј-аута очекују два гостовања: прво ће одмјерити снаге са Слободом на Тушњу, а потом и са Челиком на Билином пољу.

БОРАЦ – ГОШК 0:0

стадион: Градски, гледалаца: 200, судија: Милош Гиговић (Градишка), жути картони: Пузигаћа (Борац), Рагуж, Хасановић, Исић (ГОШК).

БОРАЦ: Вуклиш, Ојданић, Пузигаћа, Кунић, Радуловић, Маховић (од 61. минута Илић), Жеравица, Мајкић, Даниловић (од 82. минута Карић), Јаничић, Веселиновић. Тренер: Дарко Војводић.

ГОШК: Козић, Чолић, Родин, Хасанхоџић (од 46. минута Исић), Мишић, Барић, Рагуж (од 54. минута Вего), Зољ, Рамић (од 78. минута Хјон), Мулахусејновић, Хасановић. Тренер: Џенан Заимовић.