Борац головима Кајкута и Даниловића савладао Славију на прољећној премијери

Фудбалери Борца побједом су отворили наставак такмичења у Првој лиги Републике Српске савладавши на стадиону СРЦ Славија истоименог домаћина у оквиру 17. кола резултатом 0:2. Борчев најближи пратилац на табели Слога из Горњег Црњелова такође је тријумфовала на прољећној премијери побиједивши у Великој Обарској екипу фочанске Сутјеске резултатом 1:0, па је бодовно одстојање између Борца и Слоге остало непромијењено (три бода).

Црвено-плави су имали теренску иницијативу у првих 15 минута пријетивши преко Игора Аничића, Стојана Врањеша и Делимира Бајића, али је чувар мреже домаћег састава Иван Буторовић сва три пута био на висини задатка. Борчево боље отварање утакмице, ипак, уродило је плодом и то у 22. минуту, када је поентирао Саша Кајкут; Стојан Врањеш је центрирао са десне стране пронашавши на супротној стативи Алмедина Зиљкића који враћа лопту до Кајкута, а овај лако погађа за 0:1.

У већем дијелу остатка меча, односно све до Борчевог другог гола, у 84. минуту, теренску надмоћ имала је домаћа екипа, која је најбоље шансе за постизање гола пропустила преко Вучине Шћепановића, Николе Поповца и Бојана Регоје. Тражили су домаћи једанаестерац након што је у финишу првог полувремена један од фудбалера Борца играо руком у свом казненом простору након покушаја Шћепановића, али судија Александар Његомировић није показао на бијелу тачку. Изашао је Никола Поповац у 51. минуту сам испред Кенана Тополовића, али том приликом слабо шутирао, па промјене резултата није било, потом је Зоран Кокот у 55. минуту закаснио да реагује након Поповчевог доброг продора и центаршута, затим Вучина Шћепановић у 64. минуту изводи слободан ударац а Тополовић интервенише тек толико да лопта погоди пречку и одбије се ван терена, док је након корнера у шанси био Регоје, али је лопта, након гужве настале пред црвено-плавим голом, поново завршила у корнеру.

Казна за промашаје домаћег састава дошла је у 81. минуту, када је Владан Даниловић искористио неопрезност Славијине одбрамбене линије, а до краја меча виђена је још само једна прилика за гол. Играо се 84. минут када је Стојан Врањеш побјегао посљедњој линији домаћина, шутирао са више од 20 метара, али погодио пречку.

У наредном колу, које се игра 16. и 17. марта, Борац ће на Градском стадиону у Бањалуци дочекати Слободу из Мркоњић Града, а у том мечу стручни штаб на челу са Војводићем неће моћ да рачуна на Ђорђа Ћосића и Синишу Дујаковића, којима је у мечу са Славијом показан трећи жути картон.

Прије те утакмице, подсјетимо, црвено-плаве у сриједу, 13. марта, са почетком у 18 часова, такође на Градском стадиону, очекује окршај са Широким Бријегом у оквиру четвртфинала Купа БиХ. Први меч, игран 27. фебруара на Пецари, завршен је тријумфом домаћина резултатом 2:1.

СЛАВИЈА – БОРАЦ 0:2 (0:1)

стријелци: 0:1 Кајкут (22.), 0:2 Даниловић (81.), стадион: СРЦ Славија, гледалаца: 250, судија: Александар Његомировић (Прњавор), жути картони: Шћепановић (Славија), Ћосић, Аничић, Си. Дујаковић, Јаничић, Зарић (Борац).

СЛАВИЈА: Буторовић, Цицовић, Регоје, А. Пушара, Н. Пушара, Бабић, Кокот, Поповац (од 62. минута Радовановић), Шћепановић, Ризвановић, Арбиња (од 79. минута Лаловић). Тренер: Милан Гутовић.

БОРАЦ: Тополовић, Бајић, Кајкут (од 90+2. минута Рунић), Даниловић, Ћосић, Милутиновић, Си. Дујаковић, Врањеш, Јаничић, Аничић (од 58. минута Јакуповић), Зиљкић (од 71. минута Радуловић). Тренер: Дарко Војводић.

(борац-спорт, фото: sportdc.net)