Борац девети на крају сезоне, такмичење закључено побједом над Слободом

Фудбалери Борца тачку на суморну сезону ставили су побједом над тузланском Слободом. Црвено-плави су тим са Тушња, у утакмици 10. кола Лиге за опстанак, савладали резултатом 2:0, а оба гла је постигао Петар Кунић, који се са 12 постигнутих голова у сезони изједначио на другом мјесту листе стријелаца са Немањом Билбијом (Зрињски), Луком Меналом (Широки Бријег), Крстом Велкоским (Сарајево) и Гораном Закарићем (Жељезничар).

Први гол на данашњој утакмици Кунић је постигао у 14. минуту, када га је фаулирао Борислав Терзић у шеснаестерцу гостију, што је главни судија Лука Билбија окарактерисао као једанаестерац, чији је нападач нашег тима био сигуран реализатор. Играо се 57. минут када је Кунић по други пут поентирао и поставио коначан резултат: Предраг Зекановић је шутирао, Аднан Хаџић одбио лопту, али само до Кунића који се нашао на правом мјесту.

Фудбалски клуб Борац такмичарску сезону је окончао на деветом мјесту са 38 бодова, престигавши данашњом побједом Тузлаке, који су заузели посљедње мјесто у сигурној зони са 36 бодова. У нижи ранг су испали Челик са 28 и Витез са 15 бодова.

БОРАЦ – СЛОБОДА 2:0 (1:0)

стријелци: 1:0 Кунић (пенал, 14.), 2:0 Кунић (57.), стадион: Градски, гледалаца: 100, судија: Лука Билбија (Приједор), жути картони: Веселиновић, Глишић (Борац).

БОРАЦ: Вуклиш, Ојданић, Кунић (од 74. минута Глишић), Жеравица, Мајкић, Зарић, Даниловић, Јаничић, Веселиновић (од 46. минута Бунић), Чудић (од 69. минута Кондић), Зекановић. Тренер: Дарко Војводић.

СЛОБОДА: Хаџић, Терзић, Салиховић, Рустемовић, Тодоровић, Смајић, Граховац, Османагић (од 75. минута Мусић), Хусић (од 40. минута Хрвановић), Иветић, Игњатовић. Тренер: Славко Петровић.