Бодови остали у Добоју, Борац заостаје за врхом табеле

Рукометаши Борца забиљежили су синоћ трећи премијерлигашки пораз у текућој сезони изгубивши окршај са Слогом из Добоја резултатом 31:28 у оквиру осмог кола Премијер лиге БиХ, који је, рецимо и то, одигран у сјајној атмосфери. Црвено-плави су након седам одиграних утакмица (утакмица седмог кола са Локомотивом одгођена, оп.а.) тек на осмом мјесту премијерлигашке табеле уз 10 освојених бодова.

Уводни минути утакмице припали су изабраницима Мирка Микића, који су стекли три гола предности (0:3). Свој први гол на мечу Добојлије су постигле у седмом минуту, постепено дизали ниво игре, половином првог дијела дошли до плуса од два гола (8:6), у 27. минуту одмакли пет корака (16:11), док је у 35. односно 46. минуту предност домаћег састава износила шест голова (20:14, 25:19). Дошло је, у наредним минутима, до драстичног пада у игри Слоге, што је Борац искористио и серијом голова вратио неизвјесност у дворану Средњошколског центра (56. минут 27:26).

Голом Срђана Савића Борац је један корак за Слогом заостајао и 90 секунди прије краја (29:28), у напад је кренула домаћа екипа, изборен је седмерац који је у гол претворио Милан Павлов, док одмах након тога наредни атак Борца ка добојском голу није уродио плодом на 30-ак секунди до краја, па је већ тад одговорено на питање о коначном исходу, који је голом у финишу само потврдио Владимир Станковић.

Најефикаснији појединци у редовима Слоге били су Владимир Станковић, Бојан Тулендић и и Стефан Петковић са 6 голова, док су у нашем табору по 5 постигли Горан Даничић и Срђан Савић.

У суботу наше рукометаше, као што је већ познато, поново чекају европске обавезе. У дворани Борик, са почетком у 20 часова, игра се реванш утакмица трећег кола Challenge купа против Вогошће Пољине Hills, a Борац брани гол предности из прве утакмице одигране у дворани Амел Бечковић.

СЛОГА – БОРАЦ 31:28 (17:14)

дворана: Средњошколског центра, гледалаца: 600, судије: Недим Арнаутовић и Александар Јовић (оба из Тузле), седмерци: Слога 4 (4), Борац 5 (3), искључења: Слога 6 минута, Борац 8 минута.

СЛОГА: Богдановић (13 одбрана), Зекић, Ђурђевић, Максимовић, Крајишник, Тулендић 6, Станковић 6, Петковић 6, Бајовић, Павлов 5, Миличевић, Карановић 4, Лазић, Мањић 4. Тренер: Данко Панић.

БОРАЦ: Унчанин 3, Ђурђевић 1, Даничић 5, Мијатовић, Љубишић (7 одбрана), Бубић, Суботић (3 одбране), Њежић 1, Савић 5, Миљковић 4, Кнежевић, Рађеновић 2, Ћелић 2, Шешић 1, Буљина 3, Дакић 1. Тренер: Мирко Микић.