30. рођендан Лешинара није увеличан резултатом са терена: Жељезничару бодови у Бањалуци

Спектакл на трибинама у организацији Лешинара, који су на данашњем мечу 15. кола БХ Телеком Премијер лиге БиХ обиљежавали 3 деценије постојања, није нажалост испраћен резултатом на зеленом терену. Тим са Грбавице савладао је црвено-плаве резултатом 0:1, а једини гол на мечу постигао је Асим Зец на истеку 71. минута.

У утакмици која није обиловала шансама за гол, Жељезничар је искористио једну до које је ненадано дошао. Наиме, Горан Закарић је упутио дубинску лопту ка казненом простору Борца, гдје се оклизнуо Александар Радуловић, лопту је потом прихватио Зец и прецизним ударцем матирао Немању Тркуљу.

Побједом у Бањалуци Жељезничар је стигао до другог мјеста на табели са 32 бода (два мање од лидера Широког Бријега), прескочивши мостарски Зрињски који је овог викенда поражен у Крупи на Врбасу. Са друге стране, Борац је седмопласирани са 20 бодова, колико има и осмопласирани Радник и у преосталих седам кола до подјеле лиге на плеј-оф и плеј-аут очекује га грчевита борба за остварење примарног циља за текућу сезону, односно пласман у Лигу за шампиона.

Иначе, до краја 2017. године Борац ће одиграти још три премијерлигашке утакмице, а у наредне двије ће гостовати и то Витезу, који је једина екипа у Премијер лиги која је постигла мање голова од црвено-плавих, и Сарајеву, док ће у посљедњој домаћој утакмици Борчеви фудбалери угостити Широки Бријег.

Без Карића и Јаничића на Витез

Меч са Витезом биће одигран 26. новембра са почетком у 13 часова, а на тој утакмици стручни штаб неће моћи да рачуна на услуге Немање Јаничића и Махира Карића, којима је вечерас показан трећи акумулирани жути картон.

БОРАЦ – ЖЕЉЕЗНИЧАР 0:1 (0:0)

стријелци: 0:1 Зец (71.), стадион: Градски, гледалаца: 7000, судија: Елвис Мујић (Бановићи), жути картони: Јаничић, Карић, Ојданић (Борац), Убипарип, Зец (Жељезничар).

БОРАЦ: Тркуља, Галешић, Ојданић, Кунић, Радуловић, Карић (од 73. минута Мирковић), В. Даниловић, Буразор, Јаничић, Губерац (од 76. минута Веселиновић), Зекановић. Тренер: Зоран Милинковић.

ЖЕЉЕЗНИЧАР: Кјосевски, Стевановић, Граовац, Зец, Рамовић, Благојевић, Богичевић, Закарић (од 87. минута Жерић), Хајдаревић (од 68. минута Шабанаџовић), Пројић, Убипарип (од 78. минута Кајкут). Тренер: Адмир Аџем